Kalendārs

Atpakaļ

GRUZIJAS LEĢENDA "ERISIONI"Lielā zāle

Šī gada 10.decembrī, Rīgas Kongresu namā uzstāsies Gruzijas Valsts akadēmiskais dziesmu un deju ansamblis „ Erisioni”

Ansamblis „Erisoni” tika dibināts 1885 gadā, viņus dēvē par „Folkloras Muzeju”. 2005 gadā kolektīvs „Erizoni” svinēja savu 120 gada dienu. Uz doto brīdi kolektīvā piedalās ap simts māksliniekiem. 1999 gadā rietumu producenti Džimi Lou un francūzis Paskāls Džordans ieintresējās par kolektīvu „Erisioni”, un ieguldīja lielus finansiālus līdzekļus grupas unikālaja šovā.  Ne par velti producenti izvēlējās tieši šo ansamli. Kolektīvs „Erisioni” var palielīties ar savu deju  priekšnesumu, kas ne ar ko neatpaliek no tādām zvaigznēm, kā „Etno-Show”, „River Dance” un Lord of the Dance”.

Kolektīvam „Erisoni” ir tūkstošiem fanu visā pasaulē. Eiropā un Amerikā šovu skatīja simtiem tūkstošu cilvēki un kasēs nebija palikušas ne vienas nepārdotas biļetes. Žurnālisti no rietumiem ansambli „Erisioni” nosauca par vēl neredzētu šedevru. VideoKlips uz dziesmu „Shatilis Asulo” http://www.youtube.com/watch?v=ArCGNGYtqws  par meiteni no kalniem. Video tika uzņemts, kā reklāmas rullītis, bija skatāms ilgu laika posmu, vairākas reizes dienā Francijas valsts galvenajā telekanālā. Kompozīcija iekļuva arī Eiropas čartu topos.

Jaunais šovs „Legenda o Tamare” Jau pēc gada iekaroja, no sākuma Amerikas cilvēku sirdis, vēlāk jau ar citu nosaukumu „ Gruzīņu Leģenda” , Francijas, Beļģijas un Šveices iedzīvotāju sirdis. Bez uzmanības nepalika arī Maskava. Krievijas galvaspilsētā „Erisioni” uzstājās pašā prestižākajā koncertzālē, „koncertzāle Kremlis” . Uz reiz pēc Krievijas grupa devās uz Ķīnu, kur priecēja vietējo publiku.

Muzikālā stilistika, vai precīzāk sakot, priekšnesuma formāts ir līdzīgs fraņču grupai „Deep Forest”. Šī elektroniskās mūzikas grupa, kā pamatu ņem Āfrikāņu, Balkānu un Indiešu tautu folkloru, bet pasniedz to mūzdienu modernā skanējumā. Nav pārsteidzoši, ka  grupas "Erisioni" producents  ir francūzis, Pascals Džordans, kas atklāja šo kolektīvu  1999.gadā Tbilisī, un nolēma to uztaisīt par ekstra klases šovu.

VIDEO

– Drukāt dokumentu