Atpakaļ

Jaunumi

01/12 Neparastā izstāde: Kančeli. Gruzija. Latvija.

Pirkt biļeti

Pasaulslavenā gruzīnu komponista Gijas Kančeli kino un teātra mūzika jaunu dzīvi ieguvusi Latvijā iemīļotā gruzīnu trio THE SHIN koncertprogrammā “Neparastā izstāde”, kurā simfoniskā mūzika, etnodžezs, gruzīnu daudzbalsīgie dziedājumi un Kaukāza kaislīgās dejas, saplūstot vienotā veselumā, aizved visneparastākajā skaņu un kustību pasaulē.
 
Idejas autors ir Latvijā pazīstamā gruzīnu etnodžeza trio The Shin mūziķis Zaza Miminošvili. Viņš uzsver Kančeli mūzikas dziļās saknes ar Gruzijas folkloru, vienlaikus atzīstot, ka tā pieder pasaules kultūrai.
 
Kančeli mūzika ir daudzšķautņaina: tā ir majestātiska un trausla, kaislīga, humora pilna, taču vienlaikus to caurvij gaišas skumjas. Tā ir noslēpumaina, bet vienlaikus caurspīdīgi viegla. Tā skan kā mazā cilvēka, sapņotāja dzīves maratons, kā pazudušā dēla monologs. Un visbeidzot, ikvienam gruzīnam tā skan kā Dzimtene. Līdzīgas izjūtas nav svešas arī latvietim, tādēļ “Neparastās izstādes” atklājēju vidū kopā ar gruzīnu māksliniekiem ir gan Liepājas simfoniskais orķestris, gan latviešu solisti, mūziķi un dejotāji.
 
The Shin un festivāla Porta pirmā satikšanās notika jau pirms vairākiem gadiem, tagad kā jauns radošās draudzības apliecinājums seko turpinājums ar vēl plašāku un dziļāku sadarbību. Viena no The Shin iecerēm ir simfonisko mūziku darīt vieglāk pieejamu un saprotamu plašākai auditorija un tas lieliski sasaucas ar festivāla Porta centieniem klasiskus mūzikas žanrus bagātināt ar pasaules mūzikas elpu un piedāvāt plašākam klausītāju lokam. Kā sola “Neparsatās izstādes” veidotāji, tad uzveduma dalībnieki būs visi, gan orķestra muzikanti, gan diriģents, gan skatītāji. “Šis projekts būs kā muzikāla izrāde, kurā piedalās daudz aktieru, bet galvenajā lomā būs Meistara Gijas Kančeli mūzika”, stāsta grupas The SHIN mūziķi.
 
Koncertprogramma „Neparastā izstāde” ir pirmais iecerētā cikla „Kultūru osta” koncerts, kura ietvaros Liepājas simfoniskais orķestris veidos koncertprogrammas ar pasaulē atzītām pasaules mūzikas grupām.

The Shin (Gruzija)
Zaza Miminošvili – ģitāra
Zurabs Gagnidze – basģitāra, vokāls
Mamuka Gaganidze – vokāls, perkusijas
Aleksandrs Čumburidze – deja
Raimunds Kačiņskis – sitaminstrumenti (ASV)
Ilias Mirzajevs – aranžijas, taustiņinstrumenti (Turcija)
 
Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Atvars Lakstīgala
Normunds Šnē – oboja
Jānis Ozols & vokālā grupa
Arnolds Kārklis – elektriskā ģitāra
Laikmetīgās dejas izpildītāji
Viktors Runtulis – režisors

Bērniem līdz 7 gadiem bez atsevišķas sēdvietas ieeja bez maksas

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu