Atpakaļ

Jaunumi

08/02 PechaKucha vakars izstādes "6M2 kopīgs pamats" ietvaros

8. februārī, plkst. 19 izstādes "6M2 kopīgs pamats" notiks PechaKucha vakars, kurā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes šā gada absolventi iepazīstinās ar savu skatījumu par vides veidošanas mākslu, dabas un cilvēka mijiedarbību, arhitektūras tagadni, pagātni un nākotni.

PechaKucha vakarā apmeklētājiem būs iespēja tuvāk iepazīties ar daļu no tiem un noklausīties 11 aizraujošus jauno arhitektu stāstus par diplomprojektu tēmām:
1. Laura Meija – «Bieķengrāvis – akvatektūras telpa Daugavas kreisajā krastā»
2. Mārtiņš Rikards – «Pasažieru ostas attīstība Rīgas pilsētvidē»
3. Liene Adumāne – «Zvejas osta Gaujas upes grīvā»
4. Paulis Gibze – «Lielupes grīvas bijušo attīrīšanas iekārtu atkalizmantošana»
5. Dāvis Gasuls – «Veloloks Torņkalna dzelzceļa ielejā»
6. Oskars Vāvere – «Dzīvojamā vide Grīziņkalna koka apbūvē»
7. Guļnara Hasanšina – «Ostas industriālās vides un publiskās telpas mijiedarbība Ventspilī»
8. Oto Ozols – «Daugavpils cietokšņa inženieru arsenāla kreatīvā konservācija»
9. Anna Vaivare – «Tirgus Latgalīte areāla revitalizācija»
10. Līva Banka – «Tehnoloģiju un zinātnes izziņas centrs Klīversalā»
11. Lāsma Grigone – «Piejūras dzīvestelpa Jūrmalciemā»

PechaKucha ir īsu lekciju vakars, kurā ar savu radošo darbību iepazīstina mākslinieki, dizaineri, arhitekti u. c. Lai izvairītos no nevajadzīgi gariem skaidrojumiem un liktu autoram koncentrēties uz būtiskāko, ir ieviests 20x20 formāts. Tas nozīmē, ka katrā prezentācijā tiek demonstrēti 20 attēli, katrs 20 sekundes, un tas kopā veido 6'40" –pietiekami daudz, lai prezentētu sevi un savas idejas, un pietiekami maz, lai negarlaikotu skatītājus. Piedalīties ar nepilnas septiņas minūtes garo 20x20 formāta lekciju var ikviens, kam ir kāda jauna ideja vai projekts, interesanta pieredze vai vēlme paust savu viedokli par kādu aktuālu tēmu. Skatītājiem šī ir iespēja uzzināt par citu paveikto no paš autora, nevis no žurnālista vai kritiķa.

PechaKucha Night koncepta autori ir arhitektu birojs «Klein Dytham architecture», kas to aizsāka 2003. gadā Tokijā. PechaKucha Night Latvijā iniciatori un autorizētie rīkotāji kopš 2007. gada ir Sampling.lv arhitekti Liene Jākobsone un Mantens Devrīnts.

Līdz 14. februārim Rīgas Kongresu namā apskatāma izstāde «6M2 kopīgs pamats», kuras ekspozīciju veido 32 šogad diplomēto arhitektu darbi par tēmām, kas skar Rīgai un vairākiem Latvijas novadiem un pilsētām nozīmīgu, reizēm pat izaicinošu vietu attīstību.

Izstāde «6M2 kopīgs pamats» un ar to saistītie pasākumi notiek, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA «Abora», RTU un arhitektu biroju: «Sarma un Norde», «Nams», «AIG», «Open AD», «Vincents Arhitektūra», «Projektēšanas birojs Arhis» «RE&RE» un RTU Studentu parlamenta atbalstam.

Papildu informācija:
pecha-kucha.lv
twitter.com/pechakucha_lv
facebook.com/PechaKuchaRiga
http://www.pecha-kucha.lv


Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu