Atpakaļ

Jaunumi

13/06 Rīgas festivāls. New York Jazz.Framest & P.Eldridge(New Jork Voices)

Pirkt biļeti

Latvijas Koncerti" ar lepnumu vēsta, ka Rīgā atkal viesosies viens no mūsdienu džeza vokāla izcilākajiem pārstāvjiem, vokālās grupas New York Voices līderis pasaulslavenais Pīters Eldridžs. “Mūžam stilīgais” – tā Pīteru Eldridžu sauc portāls Jazz Times, savukārt allmusicguide.com raksta – “viņš pieder tai melodiski dzejiskajai tradīcijai, ko pārstāv tādas nu jau apklusušas balsis kā Stīvijs Vonders, Pols Saimons, Džoni Mičela, Vens Morisons un rokgrupa Steely Dan; šie dziesminieki rada pielīpošas, skaistas melodijas ar saturiski dziļiem tekstiem, kas ir vienlaikus universāli un personiski.”
Kopā ar Eldridžu Rīgas Kongresu namā uzstāsies viņa sadarbības partneris basists Mets Aronofs un vokālā grupa Framest, kas 2011. gada pavasarī Rīgā baudīja ekskluzīvo iespēju kļūt par Eldridža meistarkursu audzēkņiem.
Pīters Eldridžs ir ārkārtīgi daudzpusīgs talants – viņš komponē, atskaņo, aranžē, ieskaņo un māca. Manhatanas mūzikas skolā viņš kopš 1993. gada ir džeza vokāla nodaļas vadītājs. Eldridžs laidis klajā trīs soloieskaņojumus. Par viņa beidzamo CD Downbeat rakstīja: “Ja muzikālā inteliģence un meistarība būtu ceļazīme uz panākumiem tirgū, Eldridža Decorum nodrošinātu viņam vietu zvaigžņu ielokā. Spēcīga, plaša un daudzveidīga balss. Valdzinoši ilgpilna.”Pīters Eldridžs ir viens no divkārt Grammy ieguvušās vokālās grupas New York Voices līdzdibinātājiem. Grupa ieskaņojusi septiņus studijas albumus, tā jau divus desmitus gadu ceļo pa visu pasauli, to bieži var klausīties Kārnegi zālē, Avery Fisher Hall un Kenedija centrā. Pīters Eldridžs arī aktīvi komponē, viņa mūzika iekļauta Brazīlijas mūziķa Aivena Linsa, Kubas mūziķa Pakito d’Riveras un Džeinas Monheitas albumos. Pīters dzied arī vokālajā grupā Moss kopā ar Lušanu Sūzu, Keitu Makgeriju, Teo Blekmenu un Lorenu Kinhenu. Pīters Eldridžs sadarbojies ar tādām zvaigznēm kā Bobijs Makferins, Maikls Brekers, Meredita Monka, Freds Heršs, Deivids Bērns, Lerijs Goldings, Džošua Redmens un daudzi citi.
Nesen Pīters Eldridžs rakstīja mūziku Adama Vaita dokumentālajai filmai No Job for a Women, kurā stāstīts par sievietēm korespondentēm Otrā pasaules kara laikā, kā arī komponēja savu pirmo mūziklu par Gustava Klimta dzīvi, mīlu un mākslu. Eldridžu regulāri aicina sniegt meistarklases visā pasaulē.

Mūziķi:

Pīters Eldridžs, balss (New York Voices, ASV)
Mets Aronovs, bass (ASV)
Vokālā grupa Framest
Programma:
Džeza hiti

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu