Atpakaļ

Jaunumi

14/09; 18/09 un 21/09 Durvis - festivāls "Baltijas pērle"

Pirkt biļeti

Oriģinālnosaukums:
The Door

Ungārija, Vācija,2012, 98 min.
Mazā zāle
19:30 / 19:35 / 17:30

Valoda: angļu
Subtitri: nav


Režisors: Ištvāns Sabo
Lomās: Helēna Mirena, Martina Gedeka, Kārojs Eperješs, Gābors Koncs, Jirži Mencels

Ungārija, XX gadsimta sešdesmitie gadi. Slavenas literātes jaunajā namā tiek pieņemta saimniecības vadītāja ar lieliskām rekomendācijām, bet dīvainiem paradumiem, ekscentriskām īpatnībām un skarbu valodu. Viņa nekavējoties piespiež saimniekus mainīt ierasto dzīves kārtību. Cik tālu ļauts iet, mēģinot ietekmēt kāda pasaules uztveri, jo īpaši tad, ja šķir kultūras un sociālā stāvokļa bezdibenis? Starp mājkalpotāju un saimnieci izveidojas neparastas un emocionāli piesātinātas attiecības.
Neizprotamā sieviete neatbilst tradicionālajiem priekšstatiem par kalpotāju un dzīvo saskaņā ar pašas izstrādātu goda kodeksu. Viņa raugās ar pārdabiski jūtīga cilvēka acīm, šķietami redz to, kas citiem paliek neatminams noslēpums, tādēļ iesvēlusi šausmas visos apkaimes iedzīvotājos. Viņa rūpīgi sargā sava mājokļa un pagātnes durvis, tomēr pienāk diena, kad tās paveras...
„Tagad es zinu to, ko agrāk nezināju. Ir iespējams spēcīgi un kaislīgi just, bet vienlaikus nespēt izteikt savas jūtas. Nav paredzams, cik daudz cīņu un ciešanu nāksies pārdzīvot, līdz viens cilvēks beidzot spēs atklāties otram...”
Vecmodīgi eleganta un dziļa psiholoģiska drāma par sievietēm, uzticību un nodevību, kurā vērojama izcila aktieru meistarība un nevainojama Eiropas kino klasiķa režija.

Filma tapusi pēc Magdas Sabo romāna „Durvis”, kas tulkots vairāk nekā trīsdesmit valodās, motīviem.

Treileris

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu