Atpakaļ

Jaunumi

14/09 un 17/09 Lēdija no Šanhajas - festivāls "Baltijas pērle"

Pirkt biļeti

Oriģinālnosaukums:
The Lady from Shanghai

ASV, 1947, 87 min.
Mazā zāle / Lielā zāle
17:45 / 17:45

Valoda: angļu
Subtitri: nav


Režisors: Orsons Velss
Lomās: Rita Heivorte, Orsons Velss, Everets Slouns, Glens Anderss, Teds de Korsija, Erskins Senfords

Orsons Velss ir unikāla leģenda, par kuru diemžēl daudzi neko nav dzirdējuši. Režisors, kurš pārsteidza pasauli, uzņemot vienu no izcilākajām filmām kino vēsturē – „Pilsonis Keins”, savukārt vēlāk tapušo film noir paraugu „Lēdija no Šanhajas” joprojām uzskata par nepārspētu etalonu krimināldetektīvu žanrā. Šis kinodarbs ieņem goda vietu to dižāko filmu panteonā, kuras būtiski ietekmējušas kinematogrāfijas attīstību.

Filma tika atzīta par vienu no Holivudas noir virsotnēm, bet sirreālistiskā aina ar apšaudi spoguļu istabā – par vienu no iespaidīgākajām pasaules kino.
Centrālparka tumšajās un tukšajās alejās jauns jūrnieks Maikls O’Hara bezbailīgi metas cīniņā ar bandītiem, glābjot krāšņu sievieti. “Tā es ar viņu iepazinos. Kopš šī brīža es izmantoju galvu tikai tam, lai domātu par viņu”.

Negaidīti izglābtā liktenīgā skaistule sāk viņu vajāt, pārvēršoties neatslābstošā apmātībā, bet viņas vīrs, kurš izrādās veiksmīgs advokāts krimināllietās, piedāvā Maiklam darbu uz savas jahtas, kas dodas kruīzā. Ceļojuma laikā viens no jahtas viesiem izsaka viņam visai dīvainu un vilinošu priekšlikumu, un Maikls nekavējoties attopas iesaistīts tādu notikumu un attiecību vērpetēs, no kurām ir tikai viena izeja… „Ja reiz es sāku uzvesties kā muļķis, tad mani maz kas var apturēt!”

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu