Atpakaļ

Jaunumi

14/09 un 18/09 Mēness lēkta karaļvalsts - festivāls "Baltijas pērle"

Pirkt biļeti

Oriģinālnosaukums:
Moonrise Kingdom

ASV, 2012, 94 min.
Lielā zāle
19:20 / 19:25

Valoda: angļu
Subtitri: nav


Režisors: Vess Andersons
Lomās: Edvards Nortons, Brūss Viliss, Bils Murejs, Tilda Svintone, Hārvijs Keitels, Frensisa Makdormanda, Džeisons Švarcmens, Kara Heivorde, u.c.

Kannu kinofestivāla atklāšanas filma, kas saņēmusi kinokritiķu visaugstāko novērtējumu un kļuvusi par neapšaubāmu skatītāju un mediju pārstāvju favorīti.

1965. gads. Gleznaina saliņa Jaunanglijas piekrastē. Tajā ir bāka, skautu kustības zēni, sentimentāls policijas kapteinis (Brūss Viliss), kautrīgs skautu vadītājs (Edvards Nortons), ekscentriski neveiksminieki vecāki (Bils Murejs, Frensisa Makdormanda), nelietīga sociālā dienesta darbiniece (Tilda Svintone) un Šekspīra lugu cienīgas kaislības, kas, brāžoties no ekrāna, kā viļņi vētrā apņem skatītājus.

Aizkustinošs stāsts retro noskaņās par ideālu pasauli, kuru cenšas radīt divi iemīlējušies pusaudži. Viņi ir aizbēguši no garlaicīgajiem, dumjajiem, nelaimīgajiem, neizprotošajiem pieaugušajiem un patvērušies Amerikas skarbās dabas paspārnē. Diemžēl pieaugušo pasaule agri vai vēlu tomēr panāk un savalgo. Nemanot piezogas brīdis, kad sāc sev piemērīt reiz nīsto kļūdu ietērpu.

Filma kā daudzslāņains pīrāgs ar pildījumu no saputotām nozīmēm, alūzijām, asociācijām un atmiņām. Nav jēgas to dalīt sastāvdaļās - jāēd viss kopā, kaut aizrijoties un nosmērējoties ar krēmu, jo šis nudien ir neparasti gards kino. Vairums kadru veidoti tik sulīgi un krāšņi, ka tos uzreiz varētu ievietot rāmī un tad aplūkot neskaitāmi daudz reižu, skumstot par bērnību, kādas nekad nav bijis, par takām, uz kurām nav izdevies spert kāju, un nez kā zudušu mīlestību.

Rodailendas mežonīgās ainavas, nedaudz izsmērētajā un siltajā retro kinolentes gammā, atbruņo jau no pirmajiem kadriem ar savu nekautro pārbagātību, kas skatītājam liek sajūsmā teju apkrist. Bez jebkāda īpaša iemesla – vienkārši uz ekrāna notiekošais ataino absolūtu harmoniju vizuālajā, muzikālajā un leksikas līmenī. Kā lai neaizraujas elpa: skaņu celiņš ar līstošu mūziku, kas atgādina pavasara lietavas, maigie toņi, sešdesmito gadu izstrādājumi un atmosfēra...

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu