Atpakaļ

Jaunumi

16/09 un 21/09 Kauns - festivāls "Baltijas pērle"

Pirkt biļeti

Oriģinālnosaukums:
Shame

Lielbritānija, 2011, 99 min.
Lielā zāle
21:10 / 22:00

Valoda: angļu
Subtitri: krievu


Režisors: Stīvs Makvīns
Lomās: Maikls Fasbenders, Kerija Maligana, Alekss Menets, Džeimss Bedžs Deils

Filma ieguvusi 22 balvas un izvirzīta 42 nominācijās.
Venēcijas starptautiskajā kinofestivālā: Volpi kauss par labāko vīriešu lomas atveidojumu, FIPRESCI balva, CinemAvvenire godalga; Britu Neatkarīgā kino balva kategorijā „Labākais aktieris”; Holivudas filmu festivāla augstākā godalga kategorijā „Labākā otrā plāna aktrise”; ASV Nacionālās kinokritiķu padomes balva; nominācija Zelta globusam un Britu kino un televīzijas akadēmijas balvai (BAFTA).

„Kauns”, 2011. gada kinosensācija, ir aizraujošs cilvēcisko kaislību pētījums, kas mudina aizdomāties – kā pavadām savas dzīves, kādas pēdas liktenī atstāj pieredzētais.
Egocentrisks, ārkārtīgi pievilcīgs, mazliet mizantropisks un intraverts Ņujorkas vecpuisis strādā veiksmīgā uzņēmumā, dzīvo greznā penthausā, no kura milzīgajiem logiem paveras krāšņs skats uz Manhetenu, un fenomenālā intensitātē bauda sieviešu uzmanību... Viņš ir apmāts erotomāns, kura dzīve pakārtota tikai seksam – neapvaldītam, nepārtrauktam, bezpersoniskam. Bet pilsēta, kas „nekad neguļ”, padara viņa stāvokli vēl smagāku, jo arī pati cieš no pārmērīgas trauksmainības.
Tas, ka slimīgā aizraušanās ir sekas emocionālās jomas pamirumam, kļūst skaidrs, kad šajā mazajā Visumā kā taifūns iebrāžas viņa māsa – kaislīga, pretrunīga, neaizsargāta.
Seksuālās atkarības nomocītā, apjukusī, fizioloģisko un dvēseles vajadzību plosītā iekšējā pasaule uzsprāgst: spriedze brāļa un māsas attiecībās pieaug un pakāpeniski izvēršas atklātā pretdarbībā.

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu