Atpakaļ

Jaunumi

18/01 - 14/02 6M2 kopīgs pamats - RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes diplomprojektu izstāde

No 18. janvāra Kongresu nama foajē būs apskatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) diplomprojektu izstāde "6M2 kopīgs pamats".

Izstādes ekspozīciju veido 32 jauno arhitektu darbi par tēmām, kas skar Rīgai un vairākiem Latvijas novadiem un pilsētām nozīmīgu, reizēm pat izaicinošu vietu attīstību. Starp tādām noteikti minamas aktualizētā Rīgā tirgus «Latgalīte» vides transformācija (Anna Vaivare) un Jūrmalas attīstīšanas ietaišu kompleksa rehabilitācija (Paulis Gibze). RTU jau vairākkārt vērsusi uzmanību uz Rīgas dzelzceļa loka telpiskās revitalizācijas aktualitāti, un šogad šai tēmai veltīta «dzelzceļa ielejas» attīstības studija Torņakalnā (Dāvis Gasuls).

RTU APF dekāns Uģis Bratuškins jaunradi arhitektūrā salīdzina ar pilotēšanas prasmi: «Abās vienlīdz svarīgi ir gan augstu uzlidot, gan stabili un droši piezemēties, abās precīzi jāievērtē un mērķtiecīgi jāizmanto dabas spēku ietekme un abas ir tieši atkarīgas no katra indivīda prasmes izmantot uzkrātās zināšanas tā, lai konkrētās vajadzības iemiesotu konkrētās tehnoloģijās un materiālos. Abas nemitīgi izaicina arvien jaunus un jaunus cilvēkus mēroties spēkiem un – uzvarēt.».

Izstādes laikā absolventi rīkos vairākus izglītojošus pasākumus, kuros piedalīties aicināts ikviens interesents. Plašāka informācija par pasākumiem būs publicēta RTU un APF mājaslapās un izstādes profilos sociālajos tīklos Facebook www.facebook.com/APFdiplomandi un Twitter www.twitter.com/APF_diplomadi.

18. janvārī, plkst. 18:00 notiks Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) absolventu izlaidums un diplomprojektu izstādes "6M2 kopīgs pamats" atklāšana.

Izstāde "6M2 kopīgs pamats" būs apskatāma līdz 14.februārim.

Izstāde "6M2 kopīgs pamats" un izglītojošie pasākumi notiek, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA «Abora», RTU, RTU Studentu parlamenta un arhitektu biroju: «AIG», «Arhis», «Nams», «Open AD», «Sarma un Norde», «Vincents Arhitektūra» atbalstam.Share


– Drukāt dokumentu