Atpakaļ

Jaunumi

19/09 Saldā dzīve - festivāls "Baltijas pērle"

Pirkt biļeti

Oriģinālnosaukums:
La Dolce Vita

Itālija, 1960, 174 min.
Lielā zāle
18:00

Valoda: itāļu
Subtitri: nav


Režisors: Federiko Fellīni
Scenārija autori: E.Flaijano, T.Pinelli, P.P.Pazolīni, B.Rondi, F.Fellīni
Mūzikas autors: Nino Rota
Lomās: Marčello Mastrojāni, Anita Ekberga, Anuka Emē, Ivonna Furno, Valērija Čangotīni

Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”, Trīs “Oskara” nominācijas, trīs britu kinoakadēmijas (BAFTA) nominācijas.

Saldā un dīkā Romas bohēmas dzīve piecdesmito gadu vidū – izklaides, ballītes, alkohols, izlaidība, orģijas aristokrātu vasarnīcās, visur ošņājošie paparaci…

Veiksmīgs žurnālists – pietiekami turīgs, sieviešu dievināts skaistulis, bohēmas mīlulis ar plašiem sakariem pat politiķu vidē, ir šīs „saldās dzīves” arvien un visur klātesošais liecinieks. Sievietes kā ēnas nomaina cita citu, neraisot viņā dziļākas jūtas.
Pamazām piezogas pagurums un skumjas, kuru avots ir nu jau absurdais smalkums un dekadentiskā greznība. Apdedzinoties grēku saldmē, izgaistošās aristokrātijas, grūtsirdīgās radošās bohēmas un šiem ļaudīm iztopošo žurnālistu pasaulei piederīgie izšķiež savu dzīves laiku niekos un nespējā remdēt nožēlas mokas.
„Runā, ka mana filma esot šausminoša. Kāpēc gan? Kas tādā maigā vēstījumā varētu būt šausmīgs? Jā, tas ir tieši maiguma caurausts! Lai arī mana filma ir sēru un drupu panorāma, šīs drupas apspīd tik spilgta, tik līksma svētku zeltītā gaisma, ka dzīve kļūst saldi tīkama. Tā joprojām ir salda, neraugoties uz to, ka viss grūst un gruvešu atlūzas aizšķērso tavu ceļu... man šķiet, ka es paužu cerību, ne izmisumu,” – stāsta F.Fellīni.
2010. gadā kinofilma „Saldā dzīve” tika pilnībā atjaunota. To paveica Mārtins Skorcēze, izmantojot jaunākās ciparu tehnoloģijas. Platekrāna negatīva lentes restaurācijai tika veltītas 8000 stundas.

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu