Atpakaļ

Jaunumi

20/12 Leļļu kameropera „Prieka noslēpums”

Pirkt biļeti

Pirmoreiz Latvijā atskaņos liepājnieku radītu leļļu kameroperu „Prieka noslēpums”

2012. gada 20. decembrī Rīgas Kongresu namā, plkst. 12:00 un 15:00 notiks izrāde, par kuru droši var teikt – nebijis notikums ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas, varbūt pat Eiropas mērogā – opera ar lellēm jeb leļļu kameropera „Prieka noslēpums”. Kā noprotams, vienotā mākslas darbā apvienoti divi šķietami pretēji žanri – leļļu teātris un opera. Izrāde adresēta gan bērniem, gan viņu vecākiem, paplašinot mūsu priekšstatus par to, kāda var būt opera un leļļu teātris mūsdienu mākslā.

Leļļu kameropera „Prieka noslēpums” tapusi, lai bērniem un viņu vecākiem atgādinātu, ka straujajā dzīves ritmā un ikdienas rūpēs mēs bieži aizmirstam, KĀ un KUR rodams PRIEKS. Aicinām ikvienu vismaz uz mirkli apstāties, ļauties brīnumainajam stāstam, lai pabūtu ar sevi un saviem bērnības sapņiem.

Stāsts ir par meiteni, vārdā Sniedze, kura izaugusi liela un aizmirsusi par prieku, ko dod katra diena. Viņa nespēj atcerēties, kad pēdējo reizi no sirds priecājusies, kaut vai par ledus puķēm logu rūtīs vai balto sniegu. Un kādu nakti Sniedzes aizmirstā bērnības lelle Sniedzīte atdzīvojas un dodas mežā, lai atrastu draudzenes pazudušo prieku. Mežā Sniedzīte satiek gan Žagareni, gan Burbi un citus pasaku zemes iemītniekus. Ja Tu gribi satikt šos smieklīgos un interesantos dīvaiņus - nāc, skaties un klausies jautros Sniedzītes piedzīvojumus.

Unikālā mākslas darba veidošanā apvienojušies dažādu žanru profesionāļi – mūzikas autors ir viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes komponistiem Jānis Strazds, kurš raksta gan populāro mūziku (dziesmas Andrim Ērglim, Igo, Normundam Rutulim, Kristīnai Zaharovai u. c. izpildītājiem), gan arī kora un simfonisko mūziku, libreta autors - pieredzējušais Liepājas Ceļojošā leļļu teātra „MASKA” izrāžu autors un aktieris Pēteris Trups, operas režisore Agita Trupa, scenogrāfiju veido Liepājas Universitātes asociētais profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš, bet par gaismām rūpēsies Latvijā pazīstamais gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Izrādē piedalīsies arī Ingrīdas Lūres izlolotie Liepājas baleta un deju studijas jaunie talanti, horeogrāfiju dejām veidojušas Inita Saleniece un Ingrīda Lūre un “Liepājas kameroķestra” mūziķi Gunta Kolerta vadībā, pie diriģenta pults - Jēkabs Ozoliņš.

Galvenajā – lelles Sniedzītes lomā – jaunā, talantīgā, liepājniekiem jau pazīstamā soliste Laura Bluķe; Pasaku feja – Ieva Dreimane; Ķērpainis – Juris Ločmelis, kā arī leļļu meistari Pēteris un Agita Trupi.

Leļļu kameropera top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūras pārvalde” un Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra atbalstu.

Pasākuma valoda: latviešu
Pasākuma ilgums: ~1h15min
Biļešu cena: 3-5 Ls

Pirkt biļeti


Share


– Drukāt dokumentu