Atpakaļ

Jaunumi

25/12 Operete "Jautrā atraitne"

Š.g. 25.decembrī plkst.19:00 Rīgas Kongresu namā būs skatāma operete 2 cēlienos "Jautrā atraitne", ko piedāvā Sanktpēterburgas operetes teātris.

«Jautrā atraitne» - viena no labākajām komponista Franca Legara (1870-1948) operetēm, ko meistars uzrakstīja savā radošajā pilnbriedā. Darbā izpaužas visas viņa talanta īpatnības un šķautnes: dramatisms, melodiskums, smalks muzikālais jūtīgums, laika izjūta operetes žanra izpratnē. Komēdijas intrigai raksturīgs virtuozs vieglums, tai ir asprātīgs librets, spilgti varoņu tēli, izjusti lirisks stāsts un, protams, krāšņa mūzika: Parīzes bulvāru dziesmas, slāvu mazurka, un visu darbu caurvijošs valša motīvs: graciozs, vilinošs, smalks, aicinošs, tas manāms visdažādākajās formās un veidos. Viss iepriekšminētais izskaidro «Jautrās atraitnes» izcilos panākumus.

…Atraitne – miljonāre, jauna un skaista, ar pielūdzēju armiju – kāpēc gan nebūt jautrai? Un viņa rīko saietus, dejo līdz rītausmai, pieņem jauno brunču mednieku dāvanas, bet nevienam nedod priekšroku: viņas sirds ir aizņemta. Pie tam, viņai noteikti jāprecās ar savu tautieti, lai viņas īpašums nepazustu ārzemēs!… Cik daudz intrigu un jautru situāciju šajā sakarā - tieši kā labā operetē jābūt!

Legāra operete "Jautrā atraitne" atzīta par izcilu notikumu vesela gadsimta muzikalajā dzīvē, par komponista daiļrades virsotni. Un lai cik daudz izcilas mūzikas Legārs netika uzrakstījis pēc tam (viņš trīsdesmit gados ir sarakstījis vairāk nekā divdesmitus skatuves darbus), ”Jautrās atraitnes” panākumi palika nepārspēti. Tā joprojām ir viena no pieprasītākām operetēm, tās iestudējumu skaits ir astronomisks. Un - operete ir tā vērta. Tomēr, dažādu iemeslu dēļ, teātros to spēlē retāk nekā tādas operetes kā «Silva», «Cirka princese» un citas… Šo iemeslu dēļ mūsu piedāvātais «Jautrās atraitnes» uzvedums būs patīkama dāvana un pārsteigums mūzikas cienītājiem.

Franca Legāra mūzika pēc A.Meļjaka un L.Galevi komedijas «Vēstniecības attašejs»
Režsors - inscenētājs: Gaļina Tarasova

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h30min

Biļešu iegāde visās SIA Biļešu Serviss tirdzniecības vietās, kā arī internetā - www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas: http://www.devro.lvShare


– Drukāt dokumentu