Atpakaļ

Jaunumi

VLADIMIRS POZNERS. Radošais vakars 20.martā plkst. 19:30

20.martā Rīgas Kongresu namā notiks Vladimira Poznera radošais vakars, kura laikā leģendārais žurnālists pastāstīs par savu dzīves gājumu un radošo darbību, kā arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Vladimirs Pozners ir viena no spilgtākajām Krievijas žurnālistikas figūrām, mūsdienu klasiķis, kura tekstus regulāri citē un kura raidījumi ieguvuši kulta statusu.

„Es patiesi uzskatu, ka spēcīgāka intervētāja par mani nav. Vismaz televīzijā. Iespējams, kādreiz kāds būs, bet pagaidām tādu neredzu. Un jā, es skatos uz šo profesiju kā uz sporta veidu. Ar savām uzvarām es lepojos. Varbūt kādu tas aizskar. Taču lai šis kāds sasniedz vairāk, es viņam paspiedīšu roku un atzīšu sakāvi,“ tā par sevi teic pats Vladimirs Pozners.

Poznera personībā interesants ir it viss – gan viņa ģimenes stāsts, ceļš uz profesiju, politiskie un tīri cilvēciskie uzskati, un, protams, viņa izteiktais „nekrieviskums“, kas vienmēr ticis īpaši izcelts un pasvītrots.

„Es lepojos ar to, ka man pietika drosmes nesekot universitātē iegūtajai izglītībai, kad sapratu, ka bioloģija nav mans aicinājums, lai gan spiediens no vecāku puses bija ļoti spēcīgs. Es lepojos ar saviem bērniem – viņi ir izauguši par patiesi labiem cilvēkiem. Es neesmu sevi nodevis, lai gan dzīve mani daudzreiz nostādījusi attiecīgās situācijās. Mani ir uzrunājuši VDK, man ir piedāvājuši milzīgas iespējas, ir bijusi ļoti liela ietekme. Aiziet pa citu ceļu būtu bijis viegli. Un vēl es lepojos, ka ne reizi neesmu kritis ceļos, ne fiziski, ne savā dvēselē. Vienmēr esmu ļoti baidījies, ka, neizturot un salūstot, kļūšu par citu cilvēku.“

Vladimirs Pozners ir cilvēks, kas neslēpj savus uzskatus un nepiemeklē ērtus un izdevīgus vārdus, vienmēr godīgi un atklāti paužot savas domas. Viņš ir harizmātisks intelektuālis un spožs laikabiedrs – sarunājoties ar viņu, laiks paskrien nemanot. Vladimira Poznera radošajā vakarā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumu cilvēkam, kas ticies teju ar visiem izcilākajiem politiķiem, ekonomistiem, domātājiem un citām personībām, kas iegājušas pasaules vēsturē vai šobrīd joprojām to raksta.Share


– Drukāt dokumentu